W jakim banku konsolidacja jest najbardziej opłacalna?

W jakim banku konsolidacja jest najbardziej opłacalna?
W jakim banku konsolidacja jest najbardziej opłacalna?

Konsolidacja zobowiązań nie bez powodu zyskuje w ostatnim czasie na takiej popularności. Płacenie kilku, czy nawet kilkunastu rat miesięcznie może być nie tylko stresujące i wymagające finansowo, ale także trudne do opanowania. Nie chcemy w końcu spóźnić się z żadną płatnością, ponieważ rzutuje to później na naszą historię kredytową i może skończyć się naliczeniem dodatkowych odsetek. Przekształcenie wielu zobowiązań w jedno może być wobec tego dużą ulgą dla portfela i nerwów. Tylko czy w ogóle istnieje taki bank który pomaga zadłużonym? W końcu każdy wie, że banki weryfikują zdolność kredytową kredytobiorców i nie odpowiadają pozytywnie na każdy wniosek. Wobec tego w jakim banku konsolidacja najbardziej się opłaca dowiesz się od specjalistów Bydgoszcz Habza Finanse?

Który bank wybrać?

Najprościej mówiąc, taki, który zaoferuje nam najlepsze warunki. Najlepsze, czyli jakie? W przypadku konsolidacji musimy przede wszystkim zwracać uwagę na takie czynniki jak oprocentowanie, prowizje i opłaty dodatkowe. Zawsze powinniśmy zapoznać się z tak zwanym drobnym druczkiem. Banki, w przeciwieństwie do firm pożyczkowych, nigdy nie będą próbowały nas oszukać. Natomiast nie jest powiedziane, że wszystkie elementy oferty będą na pierwszy rzut oka jasne dla nieobeznanych z bankowością klientów. Najważniejsze dla nas powinno być to, jak wysoka będzie nowa rata, jak długi będzie okres kredytowania i jak duży będzie całkowity koszt kredytu.

Może się okazać, że kosztem niewiele niższej raty mocno wydłużamy okres spłaty kredytu, tym samym przepłacając niepotrzebnie. Oczywiście, każdy kredyt konsolidacyjny będzie wiązał się z jakąś stratą – w końcu dłuższy okres kredytowania równa się dłuższemu okresowi naliczania odsetek. Jednak w przypadku dużej różnicy w miesięcznej racie nie jest to bardzo uciążliwe. Jeśli sami mamy problem z wybraniem odpowiedniej dla nas oferty, warto skorzystać z usług doradcy finansowego lub doradcy kredytowego. Warto także pamiętać, że różne banki mają różne wymagania odnośnie przyznawania kredytów. W jednym banku nasz wniosek może zostać zaakceptowany, zaś w innym odrzucony. Powinniśmy więc wybrać taki bank który pomaga zadłużonym, a więc akceptuje słabszą zdolność kredytową i nie do końca perfekcyjną historię kredytową. Istnieją takie, chociaż zwykle ich oferty są mniej atrakcyjne.

Czy konsolidacja pozabankowa się opłaca?

Tutaj można odpowiedzieć tak naprawdę jednym słowem – nie. Firmy pożyczkowe oferują klientom dużą wygodę i szybkość rozpatrywania wniosków. Udzielają pożyczki konsolidacyjne także osobom mocno zadłużonym, z negatywną historią kredytową, które na konsolidację w banku liczyć nie mogą. Jednak jeśli wiemy, że kredyt konsolidacyjny otrzymamy, a nie zależy nam bardzo mocno na czasie, nie powinniśmy zaprzątać sobie głowy instytucjami pozabankowymi. Ich usługi są znacznie droższe – wyższe jest oprocentowanie, prowizje za udzielenie pożyczki i inne opłaty. Znacznie bardziej dotkliwe są także konsekwencje niespłacania pożyczki na czas – często naliczane są ogromne odsetki i kary.

Jeśli interesuje nas, w jakim banku konsolidacja https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/ najbardziej będzie się opłacała, ciężko wskazać jeden konkretny. Wszystko zależy od naszych indywidualnych okoliczności.