Potrzebujesz auta do prowadzenia działalności? Sprawdź jak szybko ogarnąć formalności!

Potrzebujesz auta do prowadzenia działalności? Sprawdź jak szybko ogarnąć formalności!

Brak środków na zakup firmowego auta sprawia, że zaczynamy szukać alternatyw, które pozwolą sfinansować tę potrzebę. Opcji jest kilka: wzięcie kredytu albo leasing auta. Decydując się na drugą opcję, możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty z https://habza.com.pl/, który znajdzie ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie przyspieszy cały proces, a przy tym ułatwi Ci realizację celu.

Kredyt na kupno auta vs. leasingowanie

Kredyt przeznaczony na zakup auta do firmowej floty

Kredyt przeznaczony na zakup auta jest zobowiązaniem celowym, które z reguły pokrywa całą cenę pojazdu. Pożyczka pozwala kredytobiorcy kupić nie tylko samochód, ale także inne pojazdy silnikowe. Decydując się na taką opcję finansowania potrzeby zakupu auta do firmowej floty, należy liczyć się z jedną z następujących opcji:

  • możliwością konieczności złożenia zaświadczenia o dochodach i wpłatą wkładu własnego;
  • zaciągnięciem kredytu bez wielu formalności.

Każda powyższa opcja objęta zostaje zabezpieczeniem kredytu. Może być to: przewłaszczenie, zestaw rejestrowy, depozyt karty pojazdu albo cesja z praw polisy AC. Decydując się na zaciągniecie kredytu na zakup auta do firmowej floty, trzeba również liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami w swobodzie dysponowania pojazdem. Wszystko zależne jest tu od zapisów warunków umowy. Jeżeli chcesz to ominąć, to lepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu obrotowego – ale uwaga, jest to z reguły droższe zobowiązanie.

Leasingowanie samochodu

Leasingu auta nie należy mylić ze wspomnianym kredytem. W przeciwieństwie do kredytu leasing samochodu to coś na wzór dzierżawy/najmu auta, czyli przekazania praw do użytku konkretnego pojazdu przez leasingodawcę, który jest prawnym właścicielem. Po przekazaniu praw leasingobiorca zobowiązuje się do regularnego uiszczania opłat za auto, czyli tzw. rat leasingowych. Leasing jest opłacany z bieżących dochodów, które uzyskuje firma dzięki korzystaniu z pojazdu.

Leasing dzieli się na dwa rodzaje:

  • kapitałowy, czyli finansowy, w którym czas użytkowania pojazdu trwa tyle, co jego okres amortyzacji. Opcja umożliwia wykup samochodu;
  • bieżący, czyli operacyjny, w którym czas użytkowania pojazdu jest z reguły krótszy niż okres całkowitego zużycia auta. W tym przypadku nie można zawrzeć klauzury o wykupie samochodu.

Ze względu na różnorodność oferty leasingowanie jest znacznie częściej wybieraną opcją.

Jak uzyskać dobre warunki leasingu?

Samodzielne poszukiwanie najlepszej, dostępnej na rynku oferty leasingu auta do firmowej floty nie jest wcale takie proste. Przede wszystkim wymaga sporo czasu, który zapracowanemu właścicielowi firmy ciężko jest znaleźć. Jeśli więc zastanawiasz się poważnie nad uzyskaniem auta właśnie w ten sposób, warto zgłosić się do profesjonalistów z Habza.com, którzy pomogą Ci szybko znaleźć najlepszą ofertę i ogarnąć wszelkie formalności.

Specjaliści wysłuchają Twoich potrzeb i na ich podstawie postarają się znaleźć optymalne rozwiązanie, a w razie konieczności wynegocjują dla Ciebie jak najlepsze warunki leasingowania auta. Dzięki temu szybko i wygodnie osiągniesz swój cel i włączysz nowe auto do firmowej floty.