O kredytach słów kilka

O kredytach słów kilka

Bardzo często konto bankowe powiązane jest z kredytem. Oczywiście przed udaniem do banku musimy się orientować jaka kwota kredytu będzie nam potrzebna jest to bardzo ważna sprawa. Wiadomo że jeśli zaciągniemy większy kredyt wtedy opłaty będą o wiele większe. Wtedy banki będą zarabiały na naszej prowizji i oprocentowaniu. Bardzo często się mówi że kredyt gotówkowy jest nisko oprocentowany i każdy może go dostać ale nie do końca jest to prawda. Oczywiście jeśli kredytobiorca ma założone konto bankowe wtedy jeśli będzie ubiegał się o kredyt wtedy bzie bardziej wiarygodny. Bank widzi ile pieniędzy wpływa na konto. Krótszy okres kredytowania powoduje że zapłacimy mniej za kredyt gotówkowy. Oczywiście okres kredytowania musimy dopasować do naszych potrzeb. Oczywiście każdy bank wprowadza ubezpieczenie kredytu za które należy zapłacić. Jeśli mamy konto bankowe wtedy oprocentowanie jest mniejsze. Kredyt gotówkowy w swoim banku ostajemy bardzo szybko. Kredyt gotówkowy wcale nie jest taki tani.

Całkowity koszt kredytu

Banki najczęściej chciały by udzielać kredytów gotówkowych z jak największym oprocentowaniem. Bardzo dużo banków daje kredyt gotówkowy bez zbędnych formalności ale po większym oprocentowaniu. Klienci z ulicy są bardziej ryzykowni niż klienci, którzy brali kredyty wcześniej. Oczywiście jeśli interesuje nasz kredyt gotówkowy należy poszukać w swoim banku wtedy kredyt jest mniejszy nawet możemy zaoszczędzić przy pięciu tysiącach nawet trzysta złotych jest to bardzo duże jeśli mamy kredyt na tak małą sumę. Klient z ulicy jest bardziej ryzykowny a niżeli ten, który ma konto w banku miesięcznie jest zasilane. Dlatego też połowa banków dla osób, które zaciągają pożyczki z ulicy daje większe oprocentowanie. Jeśli wybieramy kredyt gotówkowy wtedy powinniśmy się sugerować kosztami całkowitymi a nie poszczególnymi parametrami czyli oprocentowanie, prowizja, czy ubezpieczenie. Warunki kredytu zależne są od wysokości kredytu długości spłaty i relacji z bankiem. Banki przyjmują wariant najbardziej wiarygodny.

Kredyt i jego udzielanie

Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel i najczęściej nie obchodzi banu co chcemy z nim zrobić. Oczywiście bardzo często kredyt gotówkowy bierzemy na zakup określonego towaru czy przeznaczamy go na uzupełnienie naszego budżetu. Obecnie banki by przyciągnąć klienta wprowadzają na rynek bardzo korzystne oferty, które przyciągaj klientów. Kredyt gotówkowy ma niższe oprocentowanie niż karta kredytowa. Złożenie wniosku kredytowego nie obowiązuje do podpisania umowy kredytowej. Jeśli bank pobiera opłatę za rozpatrzenie wniosku wtedy powinniśmy być o tym poinformowani. Większość banków sprawdza historię kredytowa i jeśli jest pozytywna wtedy udzielają nam kredytu. Każdy klient przy podpisywaniu umowy powinien być poinformowany o wszystkich kosztach, jakie musi ponieść przy kredycie. Oczywiście jeśli staramy się o kredyt gotówkowy wtedy możemy wysłać do wszystkich banków zapytania i sprawdzić gdzie mamy największe możliwości. Jeśli jest ubezpieczenie wtedy musimy być poinformowani o tym przed podpisaniem umowy.