Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy
Restrukturyzacja kredytu

Kredyty gotówkowe, dzięki którym możemy sfinansować swoje bieżące potrzeby, cieszą się bardzo dużą popularnością. Każdy bank ma je w swojej ofercie, spłacanie ich zajmuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy i możemy przeznaczyć je na dowolny cel. Jednak niezależnie od tego, jak bardzo atrakcyjna wydaje nam się oferta, którą proponuje nam bank, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dzięki temu uda nam się znaleźć tani kredyt gotówkowy, który będzie w stu procentach dopasowany do naszych potrzeb.

Sprawdź oferty w swoim banku

Jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy, to pierwsze kroki powinieneś skierować w stronę banku, z którego usług korzystasz już od jakiegoś czasu. Jeżeli jesteś stałym klientem jakiejś instytucji, to być może zostanie Ci zaproponowana atrakcyjna oferta i będziesz miał lepsze warunki kredytowania niż osoba, która chce po raz pierwszy skorzystać z usług danej instytucji finansowej. Możesz też wynegocjować lepszą wysokość oprocentowania, która pozwoli Ci zaoszczędzić kilkaset złotych.

Dodatkowe koszty

Skoro mowa już o oprocentowaniu, to warto też zwrócić uwagę na inne dodatkowe koszty, które wiążą się z wzięciem kredytu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na prowizję oraz obowiązkowe ubezpieczenia. Są to dodatkowe koszty, które potrafią znacząco podnieść całkowity koszt kredytu i sprawić, że z pozoru atrakcyjna oferta tak naprawdę nie będzie dla nas korzystna.

Okres kredytowania

Im dłuższy będzie okres kredytowania, tym więcej będziemy musieli zapłacić odsetek. Zastanów się, jak dużą ratę jesteś w stanie spłacać miesięcznie i staraj się nie przedłużać maksymalnie okresu spłaty, jeśli nie musisz tego robić i kredyt jesteś w stanie spłacić szybciej.

Kwota kredytu

W zależności od Twojej zdolności kredytowej bank może zaproponować Ci różne kwoty kredytów. Pamiętaj jednak aby jego wysokość nie była o wiele większa, niż w rzeczywistości potrzebujesz. Wiele osób zadowolonych z tego, że ich zdolność kredytowa jest wyższa, niż myśleli korzysta z oferty, która tak naprawdę nie jest im potrzebna. Zanim podpiszesz umowę, przeanalizuj na spokojnie w domu, ile pieniędzy jest Ci potrzebnych i nie bierz na swoje barki spłaty zobowiązania, którego tak naprawdę nie potrzebujesz.

Niekorzystne warunki kredytu a restrukturyzacja

Jeśli jednak z jakich względów wziąłeś kredyt, którego warunki nie są dla Ciebie korzystne i chcesz to zmienić, rozwiązaniem może okazać się restrukturyzacja kredytu. Chodzi w niej o to, że dotychczasowe warunki Twojego zadłużenia są zmieniane w taki sposób, abyś miał lepszą możliwość jego spłaty. Restrukturyzacja kredytu umożliwia zmianę harmonogramu spłaty i może go wydłużyć lub skrócić.