Kredyty dla osób bezrobotnych

Kredyty dla osób bezrobotnych

Przede wszystkim, spośród wielu instytucji udzielających kredytów dla osób bezrobotnych, warto wybrać tę najbardziej zaufaną, która cieszy się renomą wśród klientów. Takie informacje znajdziemy z łatwością na licznych forach internetowych o tematyce kredytów.

Ponadto zwracajmy baczną uwagę na całkowity koszt kredytu oraz oprocentowanie oraz na to, czy jakiekolwiek opłaty nie zostały ukryte i nie wyjdą na jaw po podpisaniu umowy. W przypadku kredytów bez zaświadczeń te dodatkowe koszty mogą być bardzo wysokie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Nieraz będziemy musieli zwrócić prawie dwa razy więcej niż wzięliśmy, jednak jest to koszt tak łatwego dostępu do pieniędzy.

Najrozsądniej jest po prostu porównać oferty kilku placówek, by wybrać tę, która oferuje najkorzystniejsze i najbardziej przejrzyste warunki.

Ważne jest też dokładne zapoznania się z umową, by wiedzieć na przykład jakie będą konsekwencje niespłacania rat w terminie. Warto też zawsze brać możliwie jak najniższą kwotę pożyczki, ponieważ późniejsza spłata wysokiego zobowiązania, w razie niemożności znalezienia pracy przez dłuższy czas, może być trudna. Taka sytuacja dostarcza wielu stresów, więc mądrze będzie pamiętać o tym zawczasu.

Nawet jeżeli zdecydujemy się na pomoc w postaci kredytu dla bezrobotnych, bezzwłocznie po stracie pracy, należy rozpocząć szukanie nowego źródła dochodu. W innym wypadku nasze zadłużenie może stale rosnąć, a spirala kredytowa i ogromne długi, to jeden z najtrudniejszych w życiu problemów do rozwiązania. lepiej jest do tego nie dopuścić.

Uproszczona procedura.

By uzyskać kredyt dla bezrobotnych należy zgłosić do do instytucji pozabankowej lub zadzwonić do jej przedstawiciela. Najwygodniej obecnie jest jednak złożyć wniosek przez internet. Można to zrobić w wybranym, dogodnym przez siebie czasie, nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. Wypełniając wniosek, który znajdziemy na stronie instytucji pożyczkowej, zadbajmy o to, by nie zabrakło w nim żadnych niezbędnych danych. Jeżeli się tak stanie, wniosek z pewnością zostać odrzucony i będziemy zmuszeni wypełniać go jeszcze raz.

Podajemy więc skrupulatnie wszystkie dane, w tym takie informacje jak dane osobowe, kontaktowe oraz bankowe. Wiele placówek umożliwia także otrzymanie pieniędzy jeszcze tego samego lub kolejnego dnia, na wskazane konto bankowe, jednakże do wniosku należy w takim wypadku dostarczyć skany dokumentów tożsamości.

Jeżeli w ofercie parabanku widnieje informacja, że możliwe jest otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń i sprawdzania w BIK, to tak również się stanie. Następnym krokiem będzie już tylko podpisanie umowy i dostarczenie jej do pożyczkodawcy na przykład w formie listownej lub osobiście.

Na spłatę zaciągniętego zobowiązania mamy zwykle 30 dni. W razie trudności z dotrzymaniem terminu, w niektórych miejscach jest możliwe przedłużenie go o kolejne 30 dni. Zanim jednak nie spłacimy bieżącego zobowiązania, nie będziemy mogli podjąć kolejnej pożyczki w tym samym parabanku