Kredyt refinansowy i kredyt konsolidacyjny

Kredyt refinansowy i kredyt konsolidacyjny

W dzisiejszych czasach można zaciągnąć kredyt prawie na wszystko jak również pod zastaw wszystkiego. Jeżeli posiadamy wartością rzecz na podstawie której bank może dochodzić sowich należności nie powinniśmy mieć problemu z zaciągnięciem zadłużenia. Kredyt pod zastaw samochodu można rozpatrzeć pod dwoma przykładami, jako kredyt gotówkowy zaciągnięty pod zastaw auto lub jako kredyt samochodowy, którego zastawem jest kredytowane auto. Kredyt pod zastaw samochodu czyli kredyt samochodowy to dziś jeden ze sposobów na zakup nowego auta. Niestety nowe pojazdy nie należą do najtańszych inwestycji dlatego wiele osób aby kupić swoje wymarzone auto musi wspomóc się kredytem. Jak już wspomniano we wstępnie warunkiem kredytu samochodowego, jest zastaw kredytowanego auta, zatem bank w razie nie spłacania rat przez kredytobiorce może zaspokoić swoje należności poprzez przejęcia prawa własności do auta na które sam udzielił niegdyś kredytu samochodowego. Kredyt pod zastaw samochodu a kredyt gotówkowy. Banki oferują nam kredyt gotówkowy, który ni wymagana od nas praktycznie niczego poza wypełnieniem odpowiednich formalności.

Warto jednak zaznaczyć, że istnieją również kredyty gotówkowe, które wymagają od nas pewnego zastawu jednak wtedy oprocentowanie jest nieco niższe niż w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych. Kredyt pod zastaw samochodu to więc kredyt gotówkowy udzielany pod zastaw wartościowego przedmiotu, które może być ewentualnie formą zaspokojenia należności w razie niewypłacalności kredytobiorcy. Kredyt pod zastaw samochodu, a wybór najlepszej oferty. Kredyt pod zastaw samochodu można wybrać a internetowymi pomocami jakimi są między innymi kalkulatory kredytowe, które potrafią obliczyć wysokość raty kredytu dla konkretnej oferty bankowej. Musimy jednak pamiętać, że rata zaoferowana przez bank może nie równać się z rata zaproponowaną przez kalkulator kredytowy.

Kredyt refinansowy i kredyt konsolidacyjny to kredyty , które finansują poprzednie zadłużenia zamieniając stare kredyty w nowe o wiele lepszych warunkach spłaty. Jednak kredyt refinansowany przeznaczony jest bardziej na finansowanie kredytu hipotecznego. Kredyty hipoteczne to kredyty które zaciąga się na długi okres czasu, niekiedy jest to aż 20 lub 30 lat. W tym czasie oferty banków mogą się bardzo zmienić i okazuje się że spłacamy kredyt na o wiele gorszych warunkach niż aktualnie panujących w bankach. Kredyt hipoteczny poza długim okresem spłaty wiąże się dużymi kosztami takimi jak oprocentowanie i marża kredytu.

W zasadzie oprocentowanie kredytów hipotecznych w zależności od banków nie różni się bardzo ponieważ określane jest na podstawie aktualnej stopy referencyjne jednak marża kredytu może się od siebie różnic znacznie. Poza tym na koszty kredytu hipoteczny wpływa jeszcze ubezpieczenie kredytu, które bank wręcz nam narzuca. Mimo,że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, to odmowa jego wykupienia może się wiązać z negatywną decyzją kredytową banku. Jeżeli wszystkie te koszty kredytu zaciągniętego kilka lat temu były znacznie większe niż te panujące aktualnie na rynku warto jest wymienić stary kredyt na nowy. Produktem, który finansuje takie inwestycje jest kredyt refinansowany. Kredyt refinansowany a prowizja

Kredyt refinansowy oferowany jest w zasadzie przez każdy bank działających na naszym rynku, jednak aby refinansowanie było opłacalne należy sprawdzić kilka ważnych aspektów z pośród których najważniejsza jest prowizja. Należy więc dowiedzieć czy bank w którym aktualnie mamy zaciągnięty kredyt hipoteczny nie pobiera zbyt wysokich opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Zwykle taka prowizja doliczana jest do kosztów nowego kredytu i jeżeli jest zbyt wysoka refinansowanie może się po prostu nie opłacić.