Jakie długi można poddać konsolidacji? Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Jakie długi można poddać konsolidacji? Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Długi są poważnym problemem, z którym niestety z roku na rok musi zmagać się coraz większa ilość Polaków. Nagła utrata pracy, choroba, nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zaciąganie coraz to nowszych zobowiązań. To tylko część z rzeczy, które mogą być przyczyną wpadnięcia w pętle długów. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia i można sobie z nią poradzić dzięki kredytowi konsolidacyjnemu. Na czym polega to zobowiązanie i jakie długi można dzięki niemu spłacić? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które może być ostatnim kołem ratunkowym dla dłużników. Dzięki temu zobowiązaniu możesz się pozbyć naraz kilku długów i raz na zawsze zapomnieć o pętli zadłużenia. Konsolidacja polega bowiem na połączeniu w jedno, nowe zobowiązanie kilku różnych kredytów – zarówno bankowych, jak i pozabankowych. W ten sposób możesz szybko uwolnić się od kilku różnych wierzycieli i zacząć nowe życie bez stresu. Rata kredytu po konsolidacji jest dopasowana do Twoich obecnych możliwości finansowych. Nie musisz się więc martwić o to, że nie starczy Ci pieniędzy na spłatę długów oraz normalne życie.

Kredyt konsolidacyjny jest dostępny głównie w bankach, dlatego jest to rozwiązanie dedykowane osobom, które posiadają odpowiednią zdolność i historię kredytową. Jeśli jednak nie zaliczasz się do tego grona to nic straconego. W takim wypadku warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę konsolidacji i pomoże w uzyskaniu pieniędzy. Sprawdź więcej tu i już teraz zacznij walczyć ze swoimi zaległościami w spłacie kredytów.

Jakie długi można skonsolidować?

Na ten moment dłużnicy mają możliwość, aby skonsolidować zobowiązania z kilku różnych banków. Dzięki temu możesz uporządkować swoją sytuację finansową. Konsolidacji możesz poddać m.in.:

– kredyt gotówkowy,

– kredyt samochodowy,

– kredyt ratalny,

– zadłużenie na karcie kredytowej,

– limit w koncie.

W niektórych sytuacjach możliwa jest także konsolidacja zobowiązań pozabankowych, czyli tak zwanych chwilówek. Jak wiadomo jest to zobowiązanie na niewielką kwotę, które trzeba spłacić w krótkim czasie. Może to być problem w momencie, gdy dotknęły Cię chwilowe problemy finansowe i nie masz za co spłacić swojego długu. Na ten moment istnieje kilka ofert konsolidacji chwilówek w bankach, jednak nie jest to aż tak bardzo rozpowszechnione działanie, jak konsolidacja kredytów bankowych. Warto jednak poszukać i odzyskać kontrolę nad spłatą chwilówek.