Idea konsolidacji rat

Idea konsolidacji rat

W sytuacji kiedy mamy kilka zaciągniętych wcześniej chwilówek, rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna. Jest ona dobry rozwiązaniem, jeżeli chcemy dobrać jeszcze jakąś kwotę. Wszystkie pozostałe raty, jakie spłacamy, zostają połączone w jedną, która sumarycznie będzie mniejsza. Jest to korzystne posunięcie na zyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki i zmniejszenie ilości zobowiązań wobec banków oraz sumy tych zobowiązań.

Dlaczego konsolidacja kilku rat to dobry pomysł?

Spłacanie wszystkich kredytów w jednym miejscu to po pierwsze duża wygoda dla kredytobiorcy. Dodatkowo zdarza się, że mamy opóźnienia w spłatach poszczególnych rat i są w związku z tym naliczane kary. Pożyczki typu chwilówki często próbują uzyskać jak najwięcej na właśnie takich manewrach jak ściąganie dodatkowych, sporych sum, za opóźnienia w spłacaniu rat. Jeżeli dokonasz konsolidacji swoich chwilówek – nowy pożyczkodawca spłaci za Ciebie wszystkie stare kredyty wraz z odsetkami. Cała suma stanie się Twoją nową pożyczką konsolidacyjną, ale już bez żadnych opóźnień i groźby rosnących kar.

Czy jesteś w BIK?

BIK to krótko mówiąc rejestr dłużników bankowych. Aby nie trafić do niechlubnej bazy BIK nie możemy spóźniać się z wpłatami rat pożyczek. Czasami zwyczajnie zapomnimy wpłacić jakąś ratę w terminie, szczególnie jeśli spłacamy wiele drobnych kredytów równocześnie. Czasami możliwości spłat wszystkich rat przerasta nas – mamy gorszy finansowo miesiąc, albo spotkał nas nieoczekiwany, spory wydatek. Niestety, gdy opóźniamy się ze spłatą 60 dni – przy naszym nazwisku w BIK pojawia się notatka o zadłużeniu. Problem z wypłacalnością danej osoby jest informacją dla wszystkich banków, że udzielenie nam pożyczki może być nieekonomiczne, bo jej możemy nie spłacić. Zwykle banki korzystają z rejestru BIK, zanim dadzą kredyt. Wnioski dłużników BIK są odrzucane. Są na szczęście instytucje, w których możesz dostać pożyczkę bez względu na historię w BIK. Konsolidacja chwilówek bez BIK często jest ratunkiem dla osób, którym w którymś momencie podwinęła się noga.